Oznámení a novinky

Poslední informace před létem 2020

Fidel

Vážení rodiče a táborníci,

blíží se nám začátek letních prázdnin 2020 a to je ten správný čas pro získání nejdůležitějších informací.
 

 • Příjezd i odjezd z tábora je individuální. Příjezd dětí je vždy v den začátku běhu v čase, který vám bude napsán v samostatném emailu nejpozději 7 dní před táborem (rozsahu 12-18h) (ani o minutu dřív :-))) ), odjezd v den ukončení mezi 9-11 hodinou (Jak se k nám dostanete?). Moc vás prosíme o dodržení času, který vám bude napsán.
 • Při příjmu dítěte na tábor bude vybírán doplatek (kdo zvolil formu zálohové platby), kopie průkazky zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost - POZOR - AKTUALIZOVANÁ VARIANTA 2020 s ohledem na pandemii nCOV-2, potvrzení od doktora, plnou moc (dodatek e-přihlášky - 1.běh , 3. běh, 4.běh ) a dítě bude procházet zdravotním filtrem - dejte si pozor zejména na výskyt pedikulózy (zavšivení) a zkontrolujte dětem hlavy. Děti u kterých bude odhalen výskyt hníd/vší nebudou přijaty na tábor!
 • Veškeré léky je nutné dle zákona odevzdat při příjmu naším zdravotníkům. (týká se též Ibalginů, fenistilů, nosních a očních kapek, prášků na alergii atd.) - mějte je tedy připravené k odevzdání.
 • Nově zavedená opatření na táboře s ohledem na pandemii:
  • zákaz návštěv dětí rodiči či dalšími osobami - v případě, návštěvy rodičů již nebudeme moci dítě znovu pustit do tábora
  • hromadné táborové akce (oheň, promítání, diskotéka aj.) budou rozděleny pro Minimex a Maximex (tedy pro oddíly 1-7 a 8-14)
  • automatický rozstřikovač desinfekce při vstupu do jídelny, antibakteriální mýdla
  • pravidelné informování všech účastníků o hygienických pravidlech
  • možnost dětí jít do bazénu - čekáme na oficiální vyjádření Krajské hygienické stanice
  • roušky - prosíme aby každé dítě mělo 1 čistou roušku, kterou by využilo pouze v případě, že by bylo potřeba -> na táboře jsme uzavřená skupina a roušky zde povinné nebudou
  • (v případě změny vládního nařízení budeme výše zmíněná opatření upravovat)
 • Ještě jednou pro pořádek: Děti s odhaleným výskytem vší/hníd NEBUDOU PŘIJATY na tábor.
 • Doporučujeme děti vybavit kapesným, průměrně mají děti 400-600,-Kč - v táboře je Bar "U Speedy Gonzálese", kde si mohou po obědě zakoupit nějaké ňaminy. Navíc se budeme fotografovat - fotky nejsou povinné, ale doporučujeme jako památku na náš tábor. Děláme 3 typy fotek - oddílová, celotáborová a fotka vedoucích. Každá jednotlivá fotka je za 30,-Kč
 • Stravování začíná večeří (v den příjezdu - ovšem máme připravenou dopolední svačinu pro ty, kteří přijedou již po poledni) a končí snídaní (v den odjezdu)
 • Děti je možné s ohledem na letošní téma "StarWars" vybavit různými doplňky či přímo kostýmy aj.- určitě se zužitkují a budou hodnocené.

 

Další informace najdete na našem webu, např. Často kladené dotazy

Tábor se koná!

Fidel

Milí táborníci, vážení rodiče,
v souvislosti s aktuální situací bychom vás chtěli ubezpečit, že letní tábor se BUDE KONAT a to při dodržení všech, v tu dobu platných, pravidel. V tuto chvíli je ještě těžké vyspecifikovat, jak přesně se vládní nařízení / vyhlášky posunou, ale byli jsme několikrát ubezpečeni, že dětské tábory budou moci fungovat a že se pravidla pro ně upřesní.
Všechny rodiče budeme kontaktovat hromadným emailem a pak vždy cca 7 dní před daným turnusem s upřesněnými informacemi. Nájezd dětí bude probíhat po skupinách v čase 12-18h (vždy cca 30 dětí během jedné hodiny) a tyto časy vám budou upřesněny v emailu, který obdržíte před táborem.
Připravili jsme pro vás novou bezinfekčnost, najdete ji zde: https://letnitabormexiko.cz/bezinfekcnost2020.pdf
A zároveň prosíme o pokud možno aktuální potvrzení od lékaře (dle zákona je platné 2 roky, ale moc bychom poprosili o jeho aktualizaci)

Častý dotaz na roušky: musíme se držet nařízením vlády, v tuto chvíli ale jsou informace takové, že roušky na táboře nebudou povinné (pouze když by v lese někdo někoho potkal...)
Častý dotaz návštěvy rodičů: zřejmě budou zcela zakázané, resp. při návštívení dítěte ho již nebudeme moci smět pustit zpět do areálu - uvidíme, jak se k tomu vyjádří Ministerstvo zdravotnictví.
Častý dotaz program: budeme dodržovat rozdělení mini a maxi oddílů, budou mít jako vždy celotáborovky, řešíme zda bude možné mít i promítání a diskotéky jako celotáborové akce, případně je rozdělíme dle oddílů.